Adana\'da domuz gribi şüphesiyle tedavi gören 3 kişi öldü

Adana\'da domuz gribi şüphesiyle tedavi gören 3 kişi öldü

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde domuz gribi şüphesiyle tedavi gören 3 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, geçen hafta Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine yüksek ateş şikâyetiyle başvuran 6 kişinin domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alındığı, bu kişilerden Türkiye vatandaşı olan 4 aylık hamile L.B. ile 2 Suriyeli sığınmacının yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Cenazelerden alınan doku örneklerinin incelenmek üzere Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığına gönderildiği belirtilirken konuyla ilgili açıklama yapan Adana Valisi Mustafa Büyük, vakaya şu anda kesin olarak domuz gribi denilemeyeceğini söyledi.

Ölenlerin domuz gribi şüphesiyle tedavi edildiğini ancak başka hastalıkların da tetiklenmiş olabileceğini ifade eden Büyük, "Raporlar çıktıktan sonra ölüm nedenleri kesinleşecek. Şu anda grip vakalarının yaygın olması nedeniyle hastanelerde titiz bir çalışma yürütüyoruz." diye belirtti.

Öte yandan, domuz gribi şüphesi sonrası Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde görev yapan personelin maske kullanmaya başladığı, İntaniye servisinde ise özel birimler oluşturulduğu öğrenildi. 


Nöbetçi Eczaneler

Önceki KOÜ Mescit Birliği’nden ODTÜ Mescit Topluluğu’na ziyaret
Sonraki Sur ilçesinde yaşanan çatışmalarda 10 asker yaralandı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.