Batman’da 60 esnafa KİK eğitimi verilecek

Batman’da 60 esnafa KİK eğitimi verilecek

Batman Esnaf Odalar Birliği Başkanı Talat Kara, kamu ihalelerine girebilmeleri için 60 esnafa yönelik Kamu İhale Kanunu (KİK) eğitimi vereceklerini söyledi.

Batman Esnaf Odalar Birliği Başkanı Talat Kara, yaptığı açıklamada, Cuma günü Ticaret Borsasının toplantı salonunda kamu ihalelerine girebilmeleri için 60 esnaf ve tüccara yönelik Kamu İhale Kanunu (KİK) eğitimi vereceklerini belirtti.

Eğitim sonunda kursiyerlere sertifika vereceklerini ifade eden Kara, amaçlarının esnafın kamu ihalelerine girebilmelerini sağlamak olduğunu dile getirdi.

Kara, “Türkiye Esnaf Konfederasyonları bünyesinde tarihte bir ilki yaşadık. TRC3 dediğimiz bölgede 4 ilde Batman Esnaf Odaları Birliği olarak kalkınma kurulu başkanlığına geldik. Kamu İhale Kanunu (KİK) dediğimiz bir proje yaptık. Bu DİKA ile ortak yaptığımız bir projedir. Projemiz kabul edildi. Cuma günü itibariyle Ticaret Borsasının toplantı salonunda 60 tane esnaf ve tüccarımıza ihaleye nasıl hazırlanır, ihalenin aşamaları nelerdir diye bunun eğitimini vereceğiz.” Dedi.

 

Eğitimin sonunda sertifika töreni yapacaklarını belirten Kara, “Eğitimin amacı şudur; Avrupa Birliği normları çerçevesinde örneğin bir taksicinin veya bir ustanın ustalık belgesi olmaması bir işyerini açamaz durumdadır. Bu belge sahibi olmayan esnafımız, tüccarımız Kamu İhale Kanununa, yani kamu ihalelerine giremez. Bizde bu fırsatı değerlendirip, bölgede bir ilki yapıyoruz. Kamu İhale Kanunun sertifikalı eğitimini veriyoruz. İnşallah kursiyerlerimize başarılarını temenni ediyorum. Bu ihtiyaç duyduğumuz bir alandı ve bu alanda bu ihtiyacı kapatmayı düşünüyoruz. 60 tane kursiyerlerimize sertifikalı Kamu İhale Kanunun çalışmasını vereceğiz. Avrupa Birliği normlarını iyi bilen profesörler düzeyinde eğitimler verilecek.” Diye konuştu.


Nöbetçi Eczaneler

Önceki Otomobil ile minibüs çarpıştı: 1 yaralı
Sonraki Çalışmalar farklı noktalarda devam ediyor

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.