İl öğrenci meclisi başkanlık divanı seçimi yapıldı

İl öğrenci meclisi başkanlık divanı seçimi yapıldı

Batman’da ‘Okul Meclisleri Projesi’ kapsamında Batman İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi yapıldı.

TBMM Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği ‘Okul Meclisleri Projesi’ kapsamında Batman İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi, Batman Kültür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı. 

İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi Programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Şirin Temiz, Şube Müdürleri Cemal Konakçı, Ömer  Çiçek, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Şube Müdürü Cemal Konakçı, Okul Meclisleri Projesiyle ilgili bir konuşma yaptı.

Konakçı, “Bu projede Okul Meclisi ile öğrencilerimizde hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması amaçlanmaktadır.” dedi.

Yapılan açılış konuşmasının ardından il temsilciliği için liste oluşturan adaylar kürsüye gelerek grupları adına konuşmalarını yaptılar.

Üç grubun yarıştığı seçime, merkez ilçe ve 5 ilçenin divanına seçilmiş olan 29 öğrenci katıldı.

Çekişmeli geçen seçimde birinci ve ikinci grubun 11’er oyla berabere kalmaları sonrası seçim yönetmeliği gereği Şube Müdürü Cemal Konakçı tarafından kura çekimi yapılarak İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi tamamlandı.

Yapılan seçim sonrasında İl Öğrenci Başkanlığına Rabia Özlem Yıldız, Başkan Vekilliğine İrfan Keklik, üyeliklere ise Recep Arı ile Muhammed Turan seçildiler.

‘Okul Meclisleri Projesi’ kapsamında İl Öğrenci Başkanı seçilen Rabia Özlem Yıldız, Ulusal Egemenlik Haftasında TBMM’de yapılacak olan İl Öğrenci Temsilcileri oturumunda Batman’ı temsil edecek. 


Nöbetçi Eczaneler

Önceki Batman\'da anti personel roket mühimmatı ele geçirildi
Sonraki “Alınan kararlar Türkiye ekonomisine can verecek”

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.