ÖĞRENCİLERİ UNUTMAYAN, VEFALI SASON’LU

ÖĞRENCİLERİ UNUTMAYAN, VEFALI SASON’LU

İstanbul’da yaşayan Sason’lu çanta üreticisi Yılmaz Şahin isimli iş adamı, her yıl memleketini unutmayarak, dar gelirli öğrencilere dağıtılmak üzere 100 adet çanta gönderiyor.

Sason İHH’nın girişimleri ile köy okullarına dağıtılan çantalar öğrencilerin yüzünü güldürdü. Sason’u hiçbir zaman unutmadığını belirten İstanbul’da yaşayan iş adamı Yılmaz Şahin; “Sason’da yaşam şartları diğer il ve ilçelere göre daha ağırdır. Çanta üretim yerimde her yıl en az 100 adet çantayı, Sason’da bulunan arkadaşım Sabahattin Atalay’ın aracılığı ile fakir öğrencilerimize ulaşmasını sağlıyoruz. ‘Okumak sizden, çantalar Yılmaz Amcanızdan’ sloganımızla her zaman eğitimin gören öğrencilerimizin yanındayız.”diye konuştu. 
4 OKULA ULAŞTIRILDI
Sason ilçesinde ikamet eden duyarlı vatandaş Sabahattin Atalay, gönderilen 100 adet çantayı merkezdeki Yunus Emre ilkokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Boğazkapı köyü ilkokulu ve Ergünü İlkokulunda tespit edilen öğrencilere dağıtımını yaptı. Atalay; “Sason İHH olarak İstanbul’dan gönderilen okul çantalarını, çantasız öğrencilere dağıttık. Artık poşet ile değil sağlam ve kaliteli çantalar ile okula gidecekler. Memleketini unutmayan ve her sene bu çocukları sevindiren iş adamı Yılmaz Şahin’e öğrenciler adına teşekkür ediyoruz. Bu örnek davranışının diğer iş adamı, esnaf ve hayırseverlere örnek olmasını umut ediyoruz.”dedi. 


Nöbetçi Eczaneler

Önceki BEŞİRİ’DE ANLAMLI KONFERANS
Sonraki Gültepe’ye yapılan park tamamlandı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.