Anaokulu Öğrencilerine Astronomi Semineri

Anaokulu Öğrencilerine Astronomi Semineri

Batman Cumhuriyet Anaokulunda Okul Öncesi Öğretmeni olan Mine Şirvan Dağdeviren Güneş\'in daveti üzerine, merkezi Batmanda bulunan Mezopotamya Astronomi Derneği (MAD) tarafında anaokul öğrencilerine astronomi seminerleri verildi.

Cumhuriyet Anaokulunda Astronomi derneğinin yönetim ve üyelerinin de katıldığı bu etkinlikte anaokulu öğrencilerine Mezopotamya Astronomi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Astronom Mahmut TEKEŞ tarafından, okulun kütüphanesinde iki ayrı seminer verildi.

Verilen seminerlerde daha çok anaokul ve ilkokul çocuklarının en büyük hali olan Astronotlar anlatıldı. uzaydaki yaşamları ve aldıkları eğitimleri eğlenceli bir şelkilde anaokul öğrencilerinin anlayabileceği seviyeye indirgeyerek aktarıldı. Çocukların mutluluğu gözlerinden okunurken, attıkları mutluluk çığlıkları ve kahkahaları görülmeye değerdi.


Dernek Başkanı olan Batmanlı Astronom Mahmut TEKEŞ, " çocukların bu mutluluğunu, sevincini gördükçe bizim ne kadar güzel bir iş yaptığımın göstergesi aslında. Bizi ayakta tutan ve daha çok kişiye bilimi anlatma sebebimizde aslında bu güzel mutluluklardır." dedi.


Daha önceden planlanan etkinlik programında güneş gözlemi etkinliğide bulunuyordu ama havanın yağmurlu olması nedeniyle gözlem yapılamadı. Etkinlik sonrasında Mine Öğretmenin kartondan yaptığı Astronot resmi ile öğrenciler resim çektirdi.

 Nöbetçi Eczaneler

Önceki Dikkat! Kuvvetli kar ve rüzgar uyarısı
Sonraki Başarılı hakeme plaket verildi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.