Halep ve Suriye için imza standı ve sergi açıldı

Halep ve Suriye için imza standı ve sergi açıldı

Batman’da kadınlar tarafından açılan imza standı ve sergide Halep ve Suriye’deki mazlum halk için yardım toplandı.

Batman Düşünce ve İnanç Platformu Kadın Kolları tarafından Halep'e ve Suriyeli mazlumlara destek için uluslararası kuruluşlara gönderilecek mektubu halkın imzasına açtı.

Halep'e için imza standı ve Suriye’deki mazlumları gösteren resim sergisi, bugün ve yarın 10.00 ile 22.00 saatleri arasında açık olacak.

Esed rejimi ve Rusya tarafından yapılan saldırılara maruz kalan Halep halkı için Batman Park AVM’de açılan ve iki gün sürecek olan imza kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İmza kampanyasında ayrıca Suriye’deki halk için para yardımı toplanıyor.

Batman Düşünce ve İnanç Platformu Kadın Kollarının organize ettiği etkinlikle ilgili bilgi veren Behiye Özmen,  Suriye’de, Arakan’da, Filistin’de, Afganistan’da, Afrika ülkelerinde vahşi savaşların sürdüğüne dikkat çekerek, 21. yüzyılın aslında medeniyet veya bilim çağı olmadığını, insanlığın geçmiş yüzyılların onurla inşa ettiği savaş hukukunu bile yok sayan bir ilkelliğe doğru evrildiğini gördüklerini belirtti.

Suriye halkına ve Haleplilere barış için yardım eli uzatmayan tüm insanları, insanların yarattığı kurumları ne tarih ne Allah’ın affedeceğini söyleyen Özmen, kampanyayı açmalarındaki amaçlarının Suriye ve Halep’teki mazlumların yanında yer almak olduğunu ifade etti.

Özmen, “Amacımız Halep için duyarlı olmak, yaşanan bu insanlık suçuna tepkisiz kalmamak ve birlikte bunu daha anlamlı hale getirebilmek için bir araya geldik. Resim sergimiz, imza kampanyamız, göndereceğimiz protesto mektuplarımızla, un ve battaniyelerle inşallah bizim de en azından ateşe su döken karıncalardan olmayı Rabbim nasip eder. Bu kampanyamız iki gün sürecek. Topladığımız imzaları inşallah büyükelçiliklere göndermeyi düşünüyoruz. Yaşanan bu katliama duyarsız, sessiz kalmanın, kendi hayatımıza hiçbir şey olmamış gibi devam etmenin, en az zalimler kadar suç işleyen, duyarsızlıkla en azından bu kıyıma sebep olmak istemiyoruz. Aynı duygular içerisinde olan arkadaşlarımızla buradayız.” dedi.


Nöbetçi Eczaneler

Önceki Hasankeyf SYDV mütevelli heyeti seçimi yapıldı
Sonraki AGD’nin siyer yarışması yapıldı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.