Belediyeden karbonmonoksit uyarısı

Belediyeden karbonmonoksit uyarısı

Batman Belediyesi son günlerde havaların şiddetli rüzgarlı olması nedeniyle karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarılarda bulundu.

Batman Belediyesi yapmış olduğu yazılı açıklamada yanlış kullanım ve ihmal yüzünden soba, şofben, baca zehirlenmelerinin kış aylarında özellikle alçak basınçlı, fırtınalı ve lodoslu havalarda tehlikeli boyutlara ulaştığını vurguladı. Soba kullanılan evlerde bu tür zehirlenmelerin sıklıkla yaşandığının belirtildiği yazılı açıklamada, "Karbonmonoksit gazı, kömür gibi ısıtma amacıyla kullanılan her tür soba ve ocakta yanma sırasında oluşabilir. Karbonmonoksit zehirlenmeleri sıklıkla kapalı ortamlarda açık ocaklar, bacası çekmeyen soba, sobalarda yakıtın iyi yanmaması nedeniyle meydana gelir. Karbonmonoksit zehirlenmeleri, kısa süre içinde tıbbi müdahale yapılmazsa ölümle sonuçlanabilir. Bu nedenle, hangi tip olursa olsun, soba yanarken aynı odada uyumamalıyız. Yatmadan önce sobayı mutlaka söndürmeliyiz ve gerekli önlemleri almalıyız’’ denildi.


Nöbetçi Eczaneler

Önceki Motosiklet kamyona çarptı: 1 ölü 1 ağır yaralı
Sonraki PAK BATMANDA KURDISTAN BAYRAGI GÜNÜNÜ KUTLADI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.