Batmanlı Gençler Bütçe Yapmayı Öğreniyor

Batmanlı Gençler Bütçe Yapmayı Öğreniyor

“Paramı Yönetebiliyorum” projesi kapsamında gönüllü eğitmenler tarafından verilen “Bireyler İçin Finansal okuryazarlık’’ eğitimi Batman’da gerçekleşti. Bütçem, harcamalarım, birikimim ve borçlarım gibi kişisel bütçe yönetimine ilişkin konuların pek çok farklı örnekle aktarıldığı süreçte yaklaşık 400 lise öğrencisine eğitim verildi.

Proje eğitmeni Mehmet Fatih ÖZAT: ‘’Türkiye’de finansal okuryazarlık alanında ilk kez kamu, özel sektör ve sivil toplumu bir araya getiren “Paramı Yönetebiliyorum” projesinin eğitimleri Türkiye’nin 81 ilinde sürüyor. Proje kapsamında Batman’ımızda da düzenlediğimiz eğitimlerin ilk etabında yaklaşık 400 lise öğrencimize eğitim verdik, ilerleyen zamanlarda daha çok gencimizin bu eğitimlerden istifade etmesini sağlayacağız. Akran eğitim modeline dayanan proje kapsamında verdiğimiz eğitimlerde amaç gençler arasında finansal bilinci geliştirerek, sürdürülebilir kalkınma sürecine katkıda bulunmak.’’ dedi.  

 

“Paramı Yönetebiliyorum” Projesi, T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği ortaklığında Visa Europe ve Türkiye’deki üye bankalarının destekleriyle 2009 yılında hayata geçirildi. Proje ile 15 – 30 yaş arası gençlere, kişisel mali kaynakları bütçeleme ve finans hizmetlerini doğru kullanmaya yönelik ücretsiz eğitimler sunuluyor. 81 ilde, 1200’ün üzerinde gönüllü genç eğitmen tarafından proje kapsamında eğitim veriliyor. www.paramiyonetebiliyorum.net adresinden sağlanan online eğitimlerle birlikte proje başlangıcından bu zamana kadar 250 bin genç Paramı Yönetebiliyorum eğitimi aldı.

 

 

 


Nöbetçi Eczaneler

Önceki PAK BATMANDA KURDISTAN BAYRAGI GÜNÜNÜ KUTLADI
Sonraki Batman’da silahla vurulan bir kişi ağır yaralandı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.