Esnaf elektrik kesintisini ateş yakarak protesto etti

Esnaf elektrik kesintisini ateş yakarak protesto etti

Elektrik kesintilerini protesto eden Batmanlı esnaf, ateş yakarak yolu trafiğe kapattı.

Batman’da sık sık elektrik kesintilerinin yaşanmasına tepki gösteren esnaf, DEDAŞ’a isyan etti. Yolu trafiğe kapatan esnaf, cadde ortasında ateş yakarak ısınmaya çalıştılar.

Yeni ve Meydan mahalleleri esnafı, elektrik kesintileri nedeniyle Raman Caddesinde ateş yakarak DEDAŞ’ı protesto etti.

Kış mevsiminin gelmesinin ardından elektriklerinin  sürekli kesildiğini ifade eden Mehmet Yel, “Burada esnafız elektriklerimiz sürekli gidip geliyor. Elektrik olmadığı için hiçbir işte yapamıyoruz. Caddede yolu kapatarak eylem yaptık. DEDAŞ’ın bir çare bulmasını istiyoruz. Sabahtan beri elektrik yok esnafız iş yapamıyoruz. Böyle devam ederse dükkânları kapatacağız. Elektrik faturalarımızı ödüyoruz. Şimdi bütün çarşının elektriği yok. Elektrikler olmadığından hepimiz mağduruz.” dedi.

Bir başka esnaf Metin Oğuz ise elektrik kesintisinden dolayı mağduriyetini şu sözlerle ifade etti: “Yetkililerin buna bir çözüm bulmalarını istiyoruz. Burası adeta mahrumiyet bölgesini andırıyor. Bir gün değil, iki gün değil her gün elektrik kesintileri oluyor. Bazen gün boyu da gelmiyor. Biz esnafız kiramızı ödeyemiyoruz. İşler zaten yok. Kesintiler de olunca perişan oluyoruz. Sesimizi bu şekilde duyurmak için böyle bir eylem yaptık. Başka çaremiz yok.” 


Nöbetçi Eczaneler

Önceki Denizliden gelen heyet uğurlandı
Sonraki Maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.