İzinsiz levha ve tabelalar kaldırıldı

İzinsiz levha ve tabelalar kaldırıldı

Batman Belediyesi kent genelinde izinsiz konulan ve görsel kirlilik oluşturan tabelalar, tezgâhlar ve totemler için çalışma yaptı.

Batman merkez Atatürk Bulvarı ve Turgut Özal Bulvarı üzerinde yol kenarlarında yer alan irili ufaklı reklam tabelaları, tezgâhlar ve totemler zabıta ekiplerince kaldırıldı. Kentin birçok noktasında izinsiz konulan tabelalar yerlerinden söküldü. Kentte izinsiz olarak konulan tabelaların kaldırılmasıyla görüntü kirliliğinin de önüne geçildi. Batman Belediyesine bağlı Zabıta ekipleri kent genelinde 16 adet levha ve 2 adet tezgâhı kaldırdı.

Parklara otomatik sulama sistemi döşeniyor

Batman Belediyesi’ne bağlı ekipler kentte bulunan parklarda bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Kentte bulunan parkların onarımını yapan ekipler bu çalışmalar kapsamında Gap Mahallesinde çalışmalara başladı. Gap Mahallesi 2509 sokakta yer alan parkta otomatik sulama sistemi döşeyen ekipler çalışmalarını özverili bir şekilde sürdürüyor.

Belediye personeline ihale mevzuatı ve satın alma konulu eğitim

Batman Belediyesi, İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Türkiye Belediyeler Birliği ortaklığı ile belediye personeline ihale mevzuatı ve satın alma konulu seminer verildi. Eğitim, İçişleri Bakanlığı Başkontrolörü Recep Demir tarafından verildi. Eğitime Batman Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Şahin, Batman Belediyesi İnsan Kaynakları Eğitim Müdürü Şirin Yavuz ve çok sayıda belediye personeli katıldı. 


Nöbetçi Eczaneler

Önceki Hac kayıt yenileme işlemleri başladı
Sonraki PKK'ye ait sığınaklar imha edildi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.